"Od 11 hodin jednala krajská protipovodňová komise a další městská se bude konat v 16 hodin. Na Žabníku už od rána staví dobrovolní hasiči protipovodňovou hráz, dokončena by měla být okolo 15 hodiny. Uzavřeno bude Havlíčkovo nábřeží. Voda s největší pravděpodobností zasáhne chatové oblasti v Třebovicích, Martinově, Krásném Poli, Svinově a Děhylově," uvedla mluvčí s tím, že se nedoporučuje, aby v nich majitelé chatek trávili víkend.

Podle předpovědi by mělo přestat pršet zítra, dnes ještě očekáváme nárazové deště. Město i městské obvody postupují podle schválených protipovodňových postupů, dodala mluvčí.

Karviná má už nejspíše nejhorší za sebou

"Kulminace jsme měli ráno, během dopoledne nám Olše většinou už klesala. Členové povodňového štábu mají samozřejmě pohotovost, zatím naštěstí nebylo třeba svolávat krizový štáb, situace v Karviné kritická není. Olše zaplavila ráno na výjezdu z Karviné do Českého Těšína cestu I/67, ale zhruba do hodiny se vrátila zpět do koryta," uvedla tisková mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová.

Přímo v Karviné podle ní už během dopoledne klesla na 1. povodňový stupeň. Stonávka stále ohrožuje v Karviné-Dolech asi 25 obytných domků, situaci tam sledujeme, ale na nutnost evakuace to zatím není.

"Těrlická přehrada naštěstí díky suchu může stále přijímat vodu z Olše a přítoků. Sledujeme také situaci na Petrůvce v Petrovicích, kde voda překročila třetí stupeň a zaplavila domy, ale opět - naštěstí Olše je stále schopná tok Petrůvky jakžtakž pojímat. Čekáme, že do dvacáté hodiny naprší ještě asi dvacet mililitrů srážek, pak už do půlnoci jen pět mililitrů a déšť by měl ustávat," uvedla mluvčí.