„Projet Opavskou ulicí od VŠB po Svinovské mosty v dopravní špičce je pro řidiče smrtící. Pokud chytnete červenou vlnu, tak vám v kolonách tečou nervy. Tolik semaforů na tak krátkém úseku jsem ještě nikde neviděl. Nechápu, proč jedna tramvajová zastávka musí mít semaforový přechod na obou koncích,“ postěžoval si řidič Martin Honáček, který přes semafory jezdí každý den ráno do práce.

Řidiči už tam byli z minulosti zvyklí na semafory například na křižovatkách s ulicemi 17. listopadu, Havanskou, Porubskou a Martinovskou. Nedávno přibyly na Opavské ulici u obchodního centra Tesco. Další od prázdnin fungují u přestavěné tramvajové zastávky poblíž budoucího obchodního centra na prostranství u Francouzské ulice.

„Nový semafor byl na ulici Opavskou vložen v rámci stavby Obchodního centra Poruba kvůli lepší koordinaci dopravy. Semafory budou regulovat průjezdnost dopravy a umožní napojení návštěvníků obchodního centra na ulici Opavskou. Provoz v dané lokalitě byl vzhledem ke stavbě nově přehodnocen a připomínky byly zakomponovány do projektu. Celá úprava Opavské ulice byla povolena příslušným stavebním úřadem,“ informovala mluvčí porubské radnice Petra Špornová.

V budoucnu by se mohli řidiči vyhnout jízdě po „přesemaforované“ Opavské ulici trasou přes prodlouženou Rudnou ulici nebo Severní spoj. Tyto dva nové dálniční přivaděče budou mít po dostavbě za úkol ulevit právě přetížené Opavské ulici. Kolony by se tak měly přestat tvořit také na křižovatce u vodárny v Ostravě-Nové Vsi.