Den NATO Ostrava 2007 je ojedinělá akce, která svou koncepcí a rozsahem nemá v rámci střední Evropy obdoby. Jejím cílem je prezentovat veřejnosti co nejširší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti. Nikde jinde není možné na jediném místě zhlédnout špičkové umění a techniku nejenom leteckých vojenských složek, pozemního vojska, ale i hasičů a policistů, celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů.

Jakýmsi předkrmem či malou pozvánkou na víkendovou akci by mělo být už dnešní Odpoledne s NATO v ostravském Avion Shopping Parku. Akce se koná od 16 do 18 hodin a jejím vrcholem bude atraktivní ukázka záchranné akce za využití armádních vrtulníků. Veřejnosti bude volně přístupná k prohlídce technika integrovaného záchranného systému, tedy hasičské, armádní a policejní vozy. Vstup na akci je zdarma.

Doprovodný program bude pokračovat i zítra v Minikinokavárně Ostrava (na Kostelním náměstí v Moravské Ostravě), kde se bude promítat film o pilotovi RAF Josefu Bryksovi. Začátek je v 16 hodin. Vstup je volný.

Hodně zajímavý program proběhne i v pátek 14. září v Domě knihy Librex na Smetanově náměstí v Moravské Ostravě. Návštěvníci se mohou těšit na sérii besed se zahraničními piloty.