Je studentkou druhého ročníku oboru kadeřník, je jí šestnáct let a jmenuje se Lucie Zelengorovová. Tuto profesi si vybrala už v dětství, a jak sama říká, o ničem jiném nikdy neuvažovala.

Pro profesi kadeřnice se rozhodla také o rok starší Kristyna Honišová z Petřkovic. „Jako malá jsem navštěvovala kadeřnictví se svým otcem a strašně ráda jsem se dívala na to, když tatínka stříhali a česali,“ vzpomíná Kristýna. Obě tyto dívky spojuje jedno. Navštěvují Střední školu hotelnictví, gastronomie a služeb v Šilheřovicích. Od středy si mohou své dosud nabyté dovednosti vyzkoušet v nově otevřených prostorách kadeřnického a kosmetického Juniorstudia v Ostravě-Mariánských Horách. Škola, kterou navštěvují, zde totiž otevřela svůj vlastní salon. „Pro každou odbornou školu je otevření vlastního zařízení prestižní záležitostí. Proto jsme se rozhodli zřídit takové pracoviště i my. Naši žáci si zde budou moci prověřit své kadeřnické umění přímo v praxi. Své služby budou poskytovat samozřejmě pod dohledem učitelů, takže pokud k nim nebude mít některá ze zákaznic důvěru, může se obrátit na zkušenou pedagožku - kadeřnici,“ vysvětlila ředitelka školy Marie Měchová.

V pronajaté budově na ulici Přemyslovců v Mariánských Horách, kde Juniorstudio sídlí, otevírá škola také kosmetiku. Žáci oboru kosmetička zde budou nabízet kompletní ošetření pleti, masáže obličeje a dekoltu, líčení nebo manikúru. Vše za velmi příznivé ceny. Tak například za ostříhání krátkých vlasů zaplatí zákazník třicet korun, za foukanou čtyřicet korun. Stále žádaný melír ho pak vyjde na stovku.

„Naši žáci jezdí pravidelně na různé soutěže, stejně jako jejich učitelé. Proto znají poslední trendy, které mohou zákazníkům nabídnout. Navíc svou práci dělají velice pečlivě,“ zdůraznila Měchová.

„Moc se už těším na svého prvního zákazníka. Zatím jsem vylepšovala jen rodinné příslušníky a kamarádky,“ prozradila budoucí kosmetička Adriana Brunnerová.