Proto se vedení města rozhodlo nechat vypracovat urbanisticko-architektonickou studii, která by posoudila možnosti nezávislého přístupu lidí na věž a vybrala nejvhodnější řešení. „Zjistili jsme, že se tu občas něco ztratí. Dokonce se někdo z návštěvníků pokusil rozebrat zábradlí na místě, kam nevidí bezpečnostní kamery. Chtěl ho prodat někde ve sběrně,“ potvrdil ostravský primátor Petr Kajnar.

Míní, že samostatný vchod pro návštěvníky věže by měl být začátkem zatraktivnění Nové radnice pro turisty. „Mělo by se tu postavit parkoviště pro autobusy, které sem vozí turisty. Do podzemních garáží magistrátu se nevejdou,“ tvrdí Kajnar. Poté, co několikrát navštívil brněnský magistrát, došel primátor k názoru, že by se také ostravská radnice měla více „lesknout“.

„Myslím, že už nastala doba, kdy je třeba dbát i na vnější efekt, jak radnice krajského města vypadá, jak reprezentuje. Přál bych si, aby pozemky za budovou magistrátu byly převedeny na město, které by se o ně také staralo a kultivovalo je. V současnosti to za radnicí vypadá dost odpudivě, zejména podchod pod mostem Pionýrů, kde přespávají bezdomovci a páchne to tam. Také by to chtělo novou fasádu. Stojí to sice hodně peněz, ale budu usilovat o to, aby se potřebné finanční prostředky postupně našly,“ míní Kajnar.