Stalo se to před necelým rokem v Praze. Mistr světa byl zasažen elektrickým proudem, když natáčel na odstavených vagonech své vyhlášené kousky na kole. „Točili jsme na odstavených vagonech, které jsme měli vypůjčené. Potom někoho napadlo, že jsou tam další dva odstavené vagony. A já jsem se na ně šel podívat. Jak jsem chvátal po žebříku, tak mi nedošlo, že ty elektrické kabely byly tak blízko,“ vzpomíná sympatický sportovec na okamžiky, kdy na něho sáhla smrt.

„Měl jsem štěstí, že jsem se toho kabelu chytil ve chvíli, kdy jsem byl na žebříku a nějak jsem uklouzl. Spadl jsem v bezvědomí na zem a měl jsem zástavu srdce. Naštěstí mi dali masáž srdce a tím mě nahodili zpět. Pak jsem byl v nemocnici,“ popisuje další běh událostí.

Měl několikanásobné štěstí, protože mnoho těchto případů končí smrtí. Byl trénovaný, uklouzl a elektrický proud jej nestačil na místě usmrtit. Zásah dostal do pravé ruky, elektrický proud mu vyšel z těla levým lýtkem. Dodnes na něm má tmavý flek.

Svou chybu má natočenou na videu, protože ho snímala kamera. „Připadalo mi, že jsem tam byl hodně dlouho, ten mozek racionálně vyhodnotil, co se děje. Připadalo mi, že je to deset vteřin. Ale pak jsem viděl, že jsem se chytil a hned jsem padal,“ dodává.

Aby jeho chybu neopakovali další lidé, rozhodl se podpořit projekt takzvaného preventivního vlaku, který včera dorazil do Ostravy, a zúčastnil se v něm diskusí s dětmi. „Dohodli jsme se, že ten projekt svou účastí podpořím. Půlka lidí mi po té nehodě řekla, že jsem pitomec, když jsem vylezl někam na vagon. Druhá půlka se naopak divila, že ten kabel je tak nízko. Lidé dělají chyby v zápalu něčeho. Já jsem tu důležitou informaci, že tam nějaká taková technika je, v hlavě tehdy neměl, proto jsem udělal takovou pitomost,“ přiznal dvojnásobný mistr světa v biketrialu.