Toto soukromé vzdělávací zařízení je jedním z šesti v republice, jehož zřizovatelem je EDUCAnet. „Jde o výjimečný projekt moderní střední školy, založené na e-learningu,“ řekl ředitel školy Marek Šimoňák a dodal, že notebooky jsou velmi výhodné, protože s nimi mohou žáci doslova kamkoli. „Výuka může probíhat v parku, na hřišti, na horách nebo třeba v zoo, což budeme samozřejmě realizovat,“ prozradil ředitel s tím, že za notebooky v ceně 39 tisíc zaplatili žáci školy jen dvanáct tisíc.

Protože se jedná o soukromé zařízení, studenti zaplatí školné ve výši dvaceti tisíc korun ročně. První ročník zatím studuje čtyřiadvacet žáků. „Zájem byl větší, ale protože jsme chtěli hned od začátku držet kvalitu, přijali jsme jen žáky s vyznamenáním,“ dodal ředitel.

O tom, že škola je opravdu jiná, svědčí i to, jak zahájila svou výuku. První zářijový týden dostal název seznamovací a studenti poznávali kraj, historii, přírodu, ale i sami sebe, když absolvovali program v lanovém centru. Mezi studenty zavítal i finalista třetí řady Česko hledá SuperStar Martin Ševčík a čerstvý pokořitel osmitisícovky K2 Libor Uher, s nímž se studenti potkali na hradě Hukvaldy.