Křest hrošátka, které přišlo na svět 29. května letošního roku, začne ve čtvrt na dvě odpoledne v pavilonu hrochů. Pokřtí ho majitelka společnosti REKIN. „Tato společnost totiž převzala patronát nad naším hroším mládětem a věnovala nám finanční dar, který bude použit na pořízení a instalaci napáječek pro hrochy a další úpravy chovného prostoru,“ řekl mluvčí zoo Stanislav Derlich.

Od 14 do 17 hodin vystoupí již zmíněné hudební kapely, ale pouze v případě pěkného počasí. V 15 hodin budou vyhlášeny výsledky fotografické a výtvarné soutěže. Vítězové obdrží digitální fotoaparáty a dárkové poukázky v hodnotě tisíce korun. „Zároveň budou vyhlášeni vítězové výtvarné soutěže, kteří od nás obdrží dárkový balíček a také roční volnou vstupenku do zoo. Odměněni budou také internetoví vítězové, pro které hlasují návštěvníci našeho webu,“ upřesnil Derlich s tím, že pokud se chtějí do soutěže zapojit i ostatní, mohou tak učinit na webových stránkách zoo.

A na co se mohou ještě návštěvníci těšit? Pro děti je připraven vědomostní test zaměřený na hrochy a všechny děti do patnácti let, které přijdou v sobotu do zoo v masce hrocha, budou mít vstup zdarma.