Sběrný den se konal na odstavné ploše u Sportovního areálu Poruba na Skautské ulici letos už podruhé. „Přijel jsem tady odevzdat své auto, už dosloužilo. Je to ale pro mě těžká chvíle, protože nám sloužilo více než dvacet let. Za jeho volantem jsem s rodinou strávil pěkné chvíle,“ přiznal se smutkem v hlase majitel staré škodovky z Ostravy-Poruby, který se o akci dočetl v tisku.

Podobně jako majitel další škodovky. „Tento starý Favorit jsem koupil v roce 1989. Bylo to tehdy jedno z nejlepších aut na našich silnicích. Najezdil jsem na něm za ty roky přes dvě stě tisíc kilometrů, ale už má svou životnost za sebou. Už si své odsloužil, takže se s ním musím rozloučit,“ řekl.

Majitelé takto předaných starých aut obdrželi na místě od pracovníků Potvrzení o převzetí autovraku do zařízení ke sběru nepojízdných vozidel, což je doklad potřebný pro vyřazení vozidla z evidence motorových vozidel. Kdo odevzdal auto bez motoru, musel doplatit šest set korun. Částku 350 korun musel uhradit také majitel vozidla bez převodovky. Důvod byl ten, že právě kovové součástky z aut jsou jednou ze surovin, které snižují náklady na likvidaci starého auta.

Firma ŽDB Group Bohumín už letos převzala ke zpracování přes sedm stovek osobních aut.