„Nevědomky přejeli státní hranici mimo hraniční přechod. Poté dojeli z polské strany k přechodu Bohumín-Nowé Chalupki. Při kontrole společnou česko-polskou hlídkou vyšlo najevo jejich pochybení,“ řekla Daniela Vlčková, mluvčí cizinecké a pohraniční policie Ostrava s tím, že cizinci u nás pobývají legálně. „Muž je zde zaměstnán a má uděleno dlouhodobé vízum,“ doplnila Vlčková.

Vše skončilo udělením blokové pokuty ve výši tisíc korun. Korejci pak mohli pokračovat v cestě do Ostravy.

Před několika týdny řešili příslušníci cizinecké policie jiný případ nepovoleného překročení státní hranice mezi Českou republikou a Polskem. Tentokrát se však jednalo o promyšlený čin. Počátkem září hodlali dva cizinci – opět manželský pár - přejet státní hranici přes přechod určený pro malý pohraniční styk Opava¬-Pilszcz. Ten však není určen pro automobily, a proto je vybaven zátarasy znemožňujícími průjezd. Motoristé se je však pokusili objet. Přitom ale uvízli v poli na české straně.

Vozidla si všiml jeden z poblíž bydlících Poláků, který přivolal policii. „Manželé uvedli, že si chtěli zkrátit cestu za nákupy,“ řekla Vlčková. Šestadvacetiletá žena a stejně starý muž vyvázli s pokutou šest tisíc korun. „Policisté nakonec mladému páru pomohli vytlačit uvězněné auto na pevnou cestu a umožnili jim, aby se do Polska vrátili přes hraniční přechod k tomu určený,“ uzavřela Vlčková.