Větším dětem a maminkám věnoval své CD s nejznámějšími písničkami. Setkání dětí se zpěvákem proběhlo v příjemné atmosféře. Třináctiletý Michal, který je po operaci slepého střeva, obdivuje na zpěvákovi jeho dlouhé vlasy, ale sám by je nosit nechtěl. „Vadilo by mi to prý při fotbalu, který hraji za Hlučín,“ vysvětlil Michal.

Setkání se zpěvákem si nenechala ujít ani třináctiletá Veronika, která je momentálně na vozíčku a byla už propuštěna domů. „Fandím mu moc a přála bych mu zlatého slavíka. Také se mi líbí, jak nazpíval ústřední melodii k Pojišťovně štěstí,“ řekla dívenka.

Sto panenek dodalo na dětské oddělení sdružení Kiwanis Ostrava. Za dobu pěti let už toto sdružení věnovalo nemocnicím v Moravskoslezském kraji deset tisíc panenek. „Šijí nám je vězni v ostravské věznici a v poslední době i ženy ve věznici opavské, protože i opavská nemocnice projevila o panenky zájem. Ten zájem je veliký, ale převyšuje naše možnosti,“ sdělila Eva Pastušková, ředitelka ostravského Kiwanisu.

Bílou látkovou panenku obdrží děti při příchodu do nemocnice. Mohou si ji pojmenovat, vymalovat a vzít s sebou na pokoj. „Panenka je hračkou, kamarádem, ale také názornou pomůckou. Lékař dítěti na panence ukáže, jaká vyšetření a léčba ho čekají,“ popsala význam panenek Pastušková.