Cílem akce je upozornit na práci a význam nízkoprahových zařízení, která poskytují bezpečný prostor pro trávení volného času dospívajících. „Na toho, kdo se rozhodne navštívit některý z klubů, čeká v nejčastějším případě Den otevřených dveří. Snažíme se umožnit rodičům a také potenciálním klientům nízkoprahových klubů prohlédnout si prostory zařízení a získat více informací o jeho fungování a službách, které nabízí,“ sdělil Jindřich Racek, předseda České asociace streetwork, organizátor celé události.

Do akce se zapojilo hned několik klubů v kraji. Karvinský klub On Line přichystal na pátek 28. října turnaj ve streetballu pro mladé lidi z Karviné, který se odehraje od 13 do 18 hodin na hřišti u Základní školy Mendelova. V Mostech u Jablunkova pořádají dva opavské kluby Motouz a Modrá kočka výlet do lanového centra.

Již ve středu se pak mohou vydat mladí sportovci na turnaj ve florbale, který začíná v 16 hodin v klubu U-kryt ve Frýdku-Místku na ulici Jiřího z Poděbrad. Přístupný bude také klub Střep v Českém Těšíně na ulici Pod Zvonek, kde se od 14 do 17 hodin mohou lidé projít a podívat se, jak klub funguje. Prezentace činnosti Střepu bude spojená s výstavou výrobků dětí.

Bližší informace, včetně začátků všech akcí a kontaktů na pořadatele, najdou zájemci na internetových stránkách www.streetwork.cz/tyden. Akce se konají také v Bruntále, Opavě či Frenštátě pod Radhoštěm.

„Nízkoprahové kluby nabízejí dospívajícím bezpečný prostor trávení volného času a chrání je před riziky dospívání na ulici, jaká představují drogy, kriminalita nebo šikana,“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone ČR, která nízkoprahové kluby dlouhodobě podporuje.