Akce, která se konala na Jiráskově náměstí v Ostravě, byla veřejně přístupná všem bez rozdílu věku a každý měl možnost pokusit se svým skokem o zlepšení rekordu. Mezi soutěžícími jednoznačně převažovali žáci tří základních škol z Ostravy a studenti ze Střední odborné školy ochrany osob a majetku (SOŠOOM) z Ostravy-Michálkovic.

„Je to masová sportovní akce ve stylu ٫kdo skáče, nezlobí،. Chceme tím přivést děti k něčemu jinému, než jsou lumpárny,“ řekl ředitel SOŠOOM Ctirad Skopal, který byl spoluorganizátorem soutěže v Ostravě.

K nejlepším výkonům včerejšího dopoledne patřil 270 centimetrů dlouhý skok Dominika Valiho ze ZŠ Nádražní. „Nejsem žádný sportovec, ale prostě jsem to skočil,“ řekl skromně čtrnáctiletý žák deváté třídy. Úspěšná byla také čtrnáctiletá Tereza Janíková ze ZŠ Ukrajinská, která skočila 223 centimetrů. Nejlepší skok na Jiráskově náměstí v Ostravě měl hodnotu 293 centimetrů a dosáhl ho Martin Lach ze SOŠOOM. Byl to vůbec nejlepší výkon dosažený ve středu v republice i ve srovnání s dalšími městy, které se akce zúčastnila.

Zajímavou akci zorganizovalo občanské sdružení Orchidej ve spolupráci se středními odbornými školami a stejné akce probíhaly také v Brně, Malých Svatoňovicích, Plzni a Karviné. Organizátoři totiž chtějí sportovní disciplínu skok z místa obnovit a případné překonání zapsat do České knihy rekordů a do Guinnessovy knihy rekordů.

V Brně odstartovala soutěž atletka Šárka Kašpárková a ani ona nepřekonala světový rekord, ale jen proto, aby se ostatní snažili ji přeskočit. „K tomuto veřejnému pokusu v pozapomenuté a finančně nenáročné sportovní disciplíně byl vybrán Den radosti, který byl letos výjimečně slaven právě 26. září,“ řekla Monika Kornetová, prezidentka občanského sdružení Orchidej.