Město Ostrava se tak prostřednictvím Dopravního podniku Ostrava připojilo k akci nazvané Den bez aut. Smyslem dne bez aut je mimo jiné propagovat veřejnou dopravu. Organizátoři chtěli, aby lidé v tento den nechali svá osobní vozidla doma a do zaměstnání cestovali ekologičtější variantou – veřejnou dopravou.

 

Ani cyklisté nezůstali pozadu, když odpoledne vyrazili od Nové radnice na projížďku městem. „Svou přítomností v ulicích chceme upozornit na to, že kolo patří do města, že je i v Ostravě dopravní prostředek vhodný k jízdě za prací, do školy i za zábavou,“ řekl před odjezdem Pavel Matějka z neformálního sdružení Ostravští kolaři.

Jaký mají názor na Den bez aut naši čtenáři, kteří mohli hlasovat na našich webových stránkách? Téměř 65 procent z nich si myslí, že Den bez aut toho moc neřeší a řidiči jej ignorují. Více než sedmnáct procent dotázaných odpovědělo, že by tato akce měla být pořádána častěji. Necelých šestnáct procent čtenářů Den bez aut považuje za humbuk a jen dvě procenta jsou toho názoru, že může mít výchovný vliv na řidiče.

Související článek: