Zaregistrovat se na proslulé cambridgeské zkoušky, které se organizují třikrát za rok, teď mohou všichni, kteří dorazí do Britského centra Knihovny města Ostravy sídlící na ulici 28. října v Ostravě u Sýkorova mostu. „Vedle Olomouce, Brna a Zlína je Ostrava čtvrtým místem na Moravě, kde se mohou zájemci o zkoušky z angličtiny s mezinárodní a časově neomezenou platností zaregistrovat,“ sdělila Irena Šťastná.

Britské centrum Knihovny města Ostravy nabízí registraci ke zkouškám jak ze všeobecné, tak z obchodní angličtiny. „Zkoušky ze všeobecné angličtiny patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny. Pokrývají čtyři základní jazykové dovednosti, a to poslech, mluvení, četbu a psaní, mimoto posuzují schopnost kandidátů používat různých gramatických vazeb v autentických životních situacích,“ doplnila Šťastná. Zájemci si mohou vybrat z pěti úrovní náročnosti. Zkoušky z obchodní angličtiny zvané Business English Certificates (BEC) jsou navrženy tak, aby testovaly úroveň anglického jazyka používaného v obchodní sféře, ve službách a administrativě. „Kandidáti však nepotřebují konkrétní obchodní znalosti, protože zkoušky hodnotí především schopnost komunikovat v obchodním kontextu,“ vysvětlila Šťastná s tím, že tyto zkoušky jsou vhodné jednak pro ty, kdo již pracují a potřebují komunikovat se svými zahraničními partnery, jednak také pro ty, kteří teprve plánují svou kariéru v obchodním sektoru a rádi by zvýšili své šance na pracovním trhu. Zájemci si mohou vybrat ze tří úrovní náročnosti. Zájemci o registraci se mohou přihlásit přímo v Britském centru nejpozději do 5. října 2007.

„Cena zkoušky se liší podle její úrovně. Cambridgeské zkoušky ze všeobecné angličtiny stojí od 2650 do 4950 korun. Za zkoušky z obchodní angličtiny zvané Business English Certificates se platí téměř stejné peníze, od 2700 do 5050 korun,“ sdělil Daniel Jeleň, koordinátor akce. Zájemci si nabídku pochvalují. „Jsem spokojená. Za registraci se platí jen sto korun, což je proti běžně vyžadovaným čtyřem stovkám skvělá nabídka,“ prozradila nám jedna z klientek.