Příští sezonu by se návštěvníci vodního areálu v Ostravě-Zábřehu neměli vedle sebe tísnit jako sardinky. Odpočinková plocha se tu zvětší.

„Dělníci začali bourat část valu, který kdysi sloužil jako ochoz pro diváky mimo tribunu fotbalového stadionu, který je v těsném sousedství aquaparku. Práce by měly skončit v listopadu, odstraněno bude patnáct tisíc metrů krychlových zeminy, patnáct set metrů krychlových železobetonu, dřevěné a ocelové konstrukce, asfaltová komunikace a porosty na koruně valu,“ uvedl mluvčí radnice Ostrava-Jih Michael Kutty.

„Odbourání části valu souvisí s dalšími etapami rozvoje celého území. V první fázi chceme rozšířit plochy ke slunění a instalovat lavičky,“ řekl místostarosta obvodu Karel Sibinský (ČSSD).

Vodní areál v Ostravě-Jihu byl otevřen vloni, náklady na jeho vybudování dosáhly čtvrt miliardy korun. Momentálně je jeho kapacita okolo tří tisíc návštěvníků.

„Rádi bychom ještě v zadní části začali s výstavbou nových sportovišť. Zatím jsou ve stadiu projektu hřiště na minigolf, plážový volejbal, tenisové kurty. Předpokládám, že sportoviště by mohla začít fungovat příští rok,“ uvedl Sibinský.

S vodním areálem mají radní Ostravy-Jihu ještě další plány. Ukázalo se, že zájem návštěvníků o něj je velký. Proto radnice nejspíš nechá připravit projekt na další otevřený bazén. Už delší dobu jedná se dvěma zahraničními investory, kteří projevili zájem do areálu investovat svoje peníze. „Jde o zahraniční investory, kteří mají zastoupení v Česku a mají velké zkušenosti se stavbami aquaparků v celé Evropě. Zřejmě jsou ochotni přistoupit na půlmiliardovou investici do našeho vodního areálu. Vše je však ve stadiu jednání, vyjasňování si pozic a majetkových vztahů. Takže nerad bych zveřejňoval nějaké detaily, abych to nezakřikl,“ konstatoval Sibinský s tím, že pokud jednání se zahraničními investory nevyjdou, s největší pravděpodobností vznikne menší projekt na stavbu krytého bazénu. Tak, aby časem mohli lidé vodní areál využívat po celý rok. „Znamená to investovat ještě hodně peněz a je jasné, že z městské pokladny nám je nikdo nedá. Musíme hledat jiné možnosti,“ podotkl Sibinský.