„V srpnu jsme podobně zaměřený seminář uspořádali pro revizory ostravského dopravního podniku. Kontroloři se mimo jiné cvičili, jak odrazit útok agresivních černých pasažérů. Pro občany však něco takového pořádáme vůbec poprvé,“ uvedla mluvčí městské policie Vladimíra Kejdová.

Kurz sebeobrany potrvá dvě hodiny a povede jej instruktor výcviku sebeobrany Městské policie Ostrava. „Je určitě naivní si myslet, že po dvou hodinách se někdo stane přeborníkem. Tato ukázková lekce však umožní občanům seznámit se s prvky sebeobrany,“ řekla Kejdová. Strážníci chtějí simulovat různé krizové situace, do kterých se lidé mohou v běžném životě dostat.

„Hlavním cílem výuky sebeobrany je umět předvídat případná rizika a dokázat se ubránit pomocí jednoduchých, ale vysoce účinných technik,“ prohlásila Kejdová s tím, že lidé se budou například učit, jak se zachovat ve chvíli, kdy je na ulici někdo přepadne. „Zejména starší ženy se poměrně často stávají obětí útoku takzvaných strhávačů. Kurz je však určen i dalším lidem, kteří se chtějí cítit bezpečněji,“ uvedla Kejdová s tím, že kurz proběhne ve středu 17. října od 16 do 18 hodin v budově ředitelství městské policie na ulici Hlubinské 6.

„Zájemci se mohou přihlásit telefonicky na číslech 599 414 156 až 159. Stačí, když budou mít s sebou pouze sportovní oblečení a přezůvky. Samozřejmostí je možnost využití sprchy,“ doplnila Kejdová s tím, že městská policie je připravena pořádat i další základní kurzy. Lidé, kteří by se v sebeobraně chtěli zdokonalit, pak získají od strážníků kontakty na kluby a organizace, které se v Ostravě sebeobranou profesionálně zabývají.