Radní proto vyhlásili soutěž k nalezení strategického partnera, který by jezero oživil, přinesl novou podobu areálu a rozšířil jeho nabídku, řekla mluvčí hlučínské radnice Jarmila Harazinová. "Už delší dobu je zřejmé, že jezero se svou nabídkou nestačí současným požadavkům a nejsou využívány všechny jeho možnosti. Jak od občanů, tak od návštěvníků zaznívají oprávněné stesky na to, že se zde mění jen velmi málo," uvedla mluvčí.

Podrobnosti k soutěži se podle Harazinové zájemci dozvědí na právním odboru Městského úřadu Hlučín. O zadání soutěže si musejí požádat písemně. Návrhy bude radnice přijímat do 27. prosince.

Areál Hlučínského jezera, kterému místní lidé podle jeho dřívější funkce neřeknou jinak než Štěrkovna, má rozlohu 140 hektarů a pojme až deset tisíc lidí. Kromě jezera s travnatými plážemi a pozvolným vstupem do vody jsou ke koupání k dispozici dva bazény a dětské brouzdaliště. Jezero je vyhlášeno mezi vyznavači windsurfingu, k dispozici jsou půjčovny lodí a vodních šlapadel. V areálu je také autokemp, který ročně navštěvují kromě Čechů i stovky Poláků, a v sezoně pět bufetů, v okolí jsou restaurace. V areálu Hlučínského jezera se pořádají i kulturní a zábavní akce. O provoz areálu se zatím stará příspěvková organizace města.