Na dálniční přivaděče mezi Ostravou a Bohumínem si řidiči zatím budou muset počkat. Vjezd na ostravskou část dálnice a sjezd z ní bude u Rudné ulice v Ostravě a v Bohumíně. „Na druhé straně ještě existují speciální přivaděče, které se budují jako samostatné stavby. Ty hotovy nejsou,“ uvedl prezident stavební společnosti ODS - Dopravní stavby Ostrava Pavel Vítek.

Tak například první přivaděč, tak zvané prodloužená Rudná ulice, se ještě nezačala stavět. Výstavba by měla začít příští rok. Druhým přivaděčem je stavba nazvaná Severní spoj, jenž spojí s dálnicí Mariánskohorskou ulici a Porubu. Hotový bude za dva roky. Třetí přivaděč se jmenuje prodloužená Místecká a jeho výstavba začne na přelomu letošního a příštího roku a potrvá dva až tři roky. Nejdéle budou motoristé čekat na čtvrtý přivaděč, který bude v Bohumíně s vazbou na státní hranici s Polskem. Hotov by měl být až kolem roku 2010.

V anketě na našich webových stránkách jsme se čtenářů po celý minulý týden ptali, co si o zpoždění výstavby těchto přivaděčů myslí. Jedenapadesáti procentům hlasujících zpoždění nevadí, pokud ale část z nich bude fungovat, 29 procent řidičů to naopak považuje za hrubou chybu. Dalších osmnáct procent se domnívá, že pokud bude zpoždění trvat jen několik měsíců, vydrží to. Poslední dvě procenta tvrdí, že dálnice může fungovat i bez přivaděčů.