Pomůže jim v tom série informačních setkání, kterou pod názvem Dny studia v Americe připravila Komise J. W. Fulbrighta. Akce odstartují 17. a 18. října v Ostravě, 31. října a 1. listopadu se přesunou do Brna a vyvrcholí během Týdne mezinárodního vzdělávání 13. a 14. listopadu v Praze.

Cílem pořadatelů akce je představit možnosti vzdělávacích pobytů v USA talentovaným studentům a vědcům z celé republiky. Zájemci se na přednáškách dozvědí o možnostech studia a výzkumu ve Spojených státech amerických, získají informace o stipendijních programech, a poradit se se zkušenými studijními poradci sítě Education USA. Účast na akcích je bezplatná.

Návštěvníci by se ovšem měli registrovat předem na e-mailové adrese advisor@fulbright.cz. Informace o Dnech studia v Americe a kompletní program je k dispozici na stránce www.studujvamerice.cz. Série je připravena ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava, Americkou knihovnou InfoUSA Moravské zemské knihovny v Brně a Americkým centrem při Velvyslanectví USA v Praze.