Podle manažera Společnosti Chov ryb Jistebník Ladislava Schwallera se výlovu dočká rybník Prosňák. Jako další přijde na řadu 18. října rybník Oderský, 1. listopadu Podhorník a v době od 9. do 12. listopadu proběhne výlov největšího rybníka soustavy – Bezruče.

Tato akce je již tradičně spojena s návštěvou široké veřejnosti, škol a podobně. Na hrázi se prodává občerstvení a zájemci si mohou koupit ryby podle vlastního výběru. Jak jinak – už na štědrovečerní stůl.

Už včera z rybníka Čerpák mezi Karvinou a Závadou vylovili včera rybáři přes 17 metráků ryb, nejvíce kaprů, tolstolobiků, amurů, sumců, candátů a štik. Podle Pavola Šovčíka, zodpovědného v Rybářství Rychvald za obchodní aktivity, je ryb přibližně stejně jako loni. „Minulý týden jsme z Malého Cihelňáku v Rychvaldu měli o něco více ryb, než jsme čekali, takže to je dobré,“ řekl Šovčík. Kolik přesně bude před Vánocemi stát kapr, prý zatím nevědí, ale cena se má zvýšit přibližně o deset procent. Momentálně Rybářství Rychvald prodává kilogram kapra za 75 korun.