Elektronické informační tabule s aktuálním odjezdem tramvají na každé zastávce využívají cestující v olomoucké městské hromadné dopravě. Velmi si je pochvalují, protože se z nich dozvídají například odjezdy tramvají v případech, kdy se soupravy z nejrůznějších důvodů zpozdí.

Dopravní podnik Ostrava často musí čelit ze strany cestujících zdrcující kritice za to, že nejsou dobře informováni o zpoždění spojů. V budoucnu by mohly napomoci jejich lepší informovanosti podobné elektronické informační tabule jako v Olomouci. „Připravujeme informační systém a chceme na něj získat nějaké peníze z Evropské unie. Nyní na ně čekáme,“ uvedl náměstek pro dopravu ostravského primátora Vojtěch Mynář.

V Olomouci získal dopravní podnik peníze na elektronické informační tabule z Evropské unie. „Všechny prostředky z Evropské unie, které šly v předchozím dotačním období, které bylo do roku 2006 pro resort dopravy, skončily v Olomouci. Ve městě Ostravě neskončila ani koruna,“ řekl ředitel Dopravního podniku Ostrava František Vaštík. Šéfové přes dopravu ve městě ale odmítají, že by tuto situaci ohledně informování cestujících o zpoždění spojů, například při výlukách, podceňovali.

„Trénujeme na to skoro pořád. Když je nějaká větší výluka, nastupují informátoři. Lepíme upozornění na čelní skla vozů a snažíme se, aby cestující tu informaci dostali a nenastupovali do neoznačených autobusů nebo trolejbusů, které je zavezou někam jinam,“ dodal Mynář.

Důvodem, proč mají v současné době spoje MHD zpoždění, jsou komplikace na cestách kvůli výstavbě dálničních přiváděčů a dalším úpravám komunikací. V Ostravě je v současné době okolo patnácti takových kritických míst.