V kraji během noci a rána napadlo až 20 centimetrů sněhu. Silničářům se až na výjimky dařilo silnice udržet průjezdné.

Ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku na silnici vedoucí k hraničnímu přechodu Makov hasiči v pátek dopoledne vyprošťovali dva vzpříčené kamiony. "Na místo pak přijely velké traktory, které pomáhaly dalším uvízlým vozidlům. Policie silnici uzavřela a neprůjezdná byla zhruba do jedenácti hodin," dodal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Na Karvinsku zase zapadly autobusy v Horních Bludovicích, Petřvaldu a Orlové-Lutyně. "V Petřvaldu zapadl linkový autobus už hodinu po čtvrteční půlnoci. V pátek dopoledne jej orlovští hasiči vyprostili společně s pracovníky Dopravního podniku Ostrava," dodal mluvčí s tím, že podobou situaci hasiči řešili i v Lutyni.

Také na Novojičínsku vinou sněhu zapadl autobus. Hasiči jej s těžkou technikou zpět na silnici dostali dnes okolo půl desáté dopoledne. Na Novojičínsku vytahovali hasiči i v Příboru, kde v pátek večer uvízl kamion na železničním přejezdu vedle hlavního tahu na Ostravu. V obci Tichá zase nákladní automobil sjel ze silnice v prudší zatáčce.

V současné době jsou silnice na území celého kraje sjízdné. Místy ale jen se zvýšenou opatrností. Komunikace ošetřené chemicky jsou podle dispečeru jednotlivých správ mokré se zbytky kašovité sněhové hmoty. V nižších polohách jsou na tom stejně i silnice ošetřené inertním materiálem. Ve vyšších polohách na silnicích může ležet ujetá vrstva sněhu do deseti centimetrů.