"Takové fronty a návaly jako loni jsme letos neměli. Lidi postupně chodili a objednávali se už od druhé poloviny října," řekl majitel pneuservisu na Opavsku.

Stejnou zkušenost mají i silničáři. "Objevily se i výjimky. Větší problémy nám ale řidiči s letními pneumatikami letos zatím nedělali," řekl dispečer frýdecko-místecké správy a údržby silnic. Dodal, že dnes si motoristé v nižších polohách Beskyd musejí dávat pozor především na mlhu.

Na území Moravskoslezského kraje jsou všechny silnice sjízdné. Ty, které správci komunikací udržují chemicky, jsou mokré. Na silnicích ošetřených inertním materiálem leží ujetá vrstva sněhu. Místy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Vydatné sněžení způsobilo dopravní komplikace především v noci na pátek. V Moravskoslezském kraji napadlo místy až 20 centimetrů sněhu. Kvůli němu řešili hasiči tři desítky zásahů. Pomáhali například vyprostit uvízlé kamiony, vytahovali zapadlá osobní auta a také autobusy. Silničářům se až na výjimky dařilo silnice udržet průjezdné.