Část prací zvládají pracovníci firem za provozu, některé silnice však musejí být uzavřeny. Řidiči jsou kvůli kolonám, zácpám, uzavírkám a různým objížďkám naštvaní, cestující hromadnou dopravou si stěžují na časté zpoždění spojů.

„S ohledem na roční období a na rozsah finančních prostředků, jež byly takto na konci roku správci silnic prvních tříd na opravy poskytnuty, a s ohledem na zákonitosti používaných technologií při pokládání asfaltových hmot na komunikacích, jsou nepříjemné dopady do plynulosti silničního provozu v našem městě bohužel nevyhnutelné. Věříme, že náhradou za omezení a zdržení způsobená současně probíhajícími opravami bude občanům a především řidičům řada nových vozovek ve městě,“ vysvětluje vedení města na svém webu.

I proto jsme se na našich webových stránkách zeptali čtenářů, zda přijímají vysvětlení ostravského magistrátu, že současné zmatky v dopravě jsou nevyhnutelné? Třiašedesát procent z nich není s tímto vysvětlením spokojeno a domnívá se, že opravy se daly zorganizovat lépe. Dvaadvacet procent hlasujících se přiklání k vysvětlení, že pokud chceme lepší silnice, je nutné se s opravami smířit. Jen dvě procenta čtenářů jsou s vysvětlením ostravské radnice spokojena.

Související článek: