Nejlepší podmínky jsou již tradičně na Ovčárně, kde tamní lyžařské středisko leží v Jeseníkách nejvýše. Na Ovčárně je zatím v provozu z tamních vleků malý a velký Václavák. "Lyžujeme, čekáme na sněžení, abychom mohli spustit i ostatní vleky. Návštěvnost je úměrná kapacitě vleků, které jsou v provozu," řekl dnes zástupce střediska na Ovčárně Josef Figura.

Teplé počasí postihlo především níže položená střediska. I přesto lyžaře od návštěvy hor neodradilo. "Lidí je na počasí vcelku dost. Ráno pršelo, ale teď už se zvedá opar a pomalu se počasí umoudřuje. Přírodní sníh roztál, ale máme dobré zásoby toho technického," řekl dnes Rostislav Procházka z lyžařského střediska v Branné.

Milovníci zimních sportů vyrazili i na Červenohorské sedlo. "Taje to, vypadá to spíše jako lyžování na jaře. Ale vleky stále jedou," řekl dnes zástupce střediska Jiří Hanák.

Příchod zimy si nenechali ujít ani mnozí běžkaři. Podle Figury vyrážejí na upravené tratě mezi Ovčárnou, Švýcárnou a Červenohorským sedlem.

Podle pracovníků Horské služby na Ovčárně se nyní teplota pohybuje kolem nuly a sníh je mokrý. V horách i nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Pád lavin však hrozí jen mimo vyznačené tratě.