Zastavárníci si mnou ruce: klientela roste

OSTRAVA - V posledních letech se ve většině měst začaly objevovat instituce, které jsme dříve znali jen z literatury. Patří k nim i zastavárny. Jen v Ostravě se s nimi můžete setkat na každém kroku. Především pro rodiny s dětmi a důchodce se stávají stále vyhledávanějším zdrojem hotovosti, která jim pomůže přežít do další výplaty nebo důchodu. Dokonce by se dalo říci, že mají štamgasty - před výplatou zastavují, po výplatě vyzvedávají. (jh)

Holuba nikdo nezabil, zemřel nešťastnou náhodu poté, co se zamotal do provázku

OSTRAVA - Ostravští policisté ukončili vyšetřování případu mrtvého holuba, kterého před několika týdny objevila hlídka městské policie. Pták visel na provaze v centru Ostravy. Původní podezření, že ho někdo připravil o život, se nepotvrdilo. (per)

Povídáme si s vedoucí Hospice svatého Lukáše

Vedoucí hospice: Když vím, že jsme pro nemocného udělali vše, co jsme mohli, je přijetí konce života snadnější MIRKA CHLEBOUNOVÁ Od října mají nevyléčitelně nemocní lidé v Moravskoslezském kraji místo, kde mohou důstojně a bez bolestí odejít z tohoto světa. Ostravská Charita vybudovala a provozuje Hospic svatého Lukáše v Ostravě-Výškovicích. Vede ho Věra Pražáková.