Slavnost v neděli po šestnácté hodině ozdobilo vystoupení speciálního hosta - Revelation gospel choir. Program byl ovšem zahájen už ve 14 hodin. O pravou vánoční atmosféru se postaralo několik souborů - nejmenší děti z folklorního souboru Bebek z Proskovic, dětský přípravný sbor Formánek ze Základní školy F. Formana v Hrabůvce, Ženský pěvecký sbor Duha a sbor Gymnázia Volgogradská v Zábřehu.

Dopoledne si mohli zájemci na malém vánočním jarmarku koupit nejrůznější vánoční drobnosti. Mluvčí radnice Ostravy-jihu Michael Kutty uvedl, že děti, které si na náměstí přinesly světýlka, obdržely vánoční ozdobu, vyrobenou v chráněných dílnách Kaštanového krámku malých a velkých pěkností. „Mohly si také malovat ve výtvarné škole Střediska volného času ze Zábřehu, v klubu Akord shlédnout divadélko babky Miládky. Nechybělo ani občerstvení s teplými nápoji a vánočními specialitami,“ dodal mluvčí.

Smrk, který se rozzářil na náměstí, je přitom už druhým stromem, který obvod během minulého týdne na náměstí instaloval. „Zjistili jsme, že původní smrk má poškozený kmen. Z bezpečnostních důvodů byl proto nahrazen stromem novým,“ uvedl Kutty s tím, že vánoční strom pochází přímo z obvodu.