„S prvenstvím jsme se synem rozhodně nepočítali. Doufala jsem ale, že se umístíme do pátého místa a na postup do celostátního finále by to mohlo vyjít. Takže mám obrovskou radost a atmosféra v Bartovicích byla skvělá,“ svěřila se nám bezprostředně po korunovaci sympatická bruneta.

Diana Hankeová nám prozradila, že pracuje jako zdravotní sestra, ale v současné době je na mateřské dovolené. Se svým manželem se poznali v nemocnici. Není divu, pracuje jako lékař a prý to byla láska na první pohled… Na druhém místě se umístila Monika Kotyzová se synem Danielem, která se představila publiku především jako zdatná a půvabná trenérka atletiky a bydlí v Ořechově u Brna. Třetí skončila Barbora Bortlová s dcerou Terezou z Olomouce.

Do republikového finále soutěže Missis 2008, které se uskuteční v únoru příštího roku, postoupily ještě Dagmar Zemanová s dcerou Sarah ze Zlína, které skončily na čtvrém místě, a Eva Kenská s dcerou Zuzanou z pátého místa, které bydlí v Karviné.

Odborná porota neměla v sobotu vůbec lehký úkol. Všech dvanáct soutěžících maminek se svými ratolestmi se projevilo velmi nápaditě a vtipně. A to jak ve zpěvu, tanci, hereckých scénkách, tak i v recitaci poezie.

Moderátoři David Petřík a Miloš Skácel nabídli publiku ještě řadu hostů – zpěvačku Petru Janů, která zazpívala své stále populární písničky. Mladá interpretka Jana Kociánová představila hudební novinky a Vlastimil Korec rozpohyboval v publiku nejenom děti z dětských domovů, ale i starší nadšence zejména pro rokenrol. Soutěž měla také charitativní ráz. Peníze z darů přítomných hostů, které činily přes 18 tisíc korun, putují do Diecézní charity ostravsko-opavské a z dražby korunky třicet tisíc do Dětského domova Ostrava – Bukovanského. K dnešnímu dni soutěž Missis přinesla pro potřebné děti téměř 5 450 000 korun.