Začíná předvánoční shon, policisté varují před všudypřítomnými kapsáři

Ostrava - Více než jindy si dávejte pozor na své věci, všímejte si svého okolí a nebuďte lhostejní. S těmito již tradičními radami přicházejí v předvánočním období severomoravští policisté, kteří varují před očekávanými nájezdy kapsářů. (per)

 

Peklo na Bazalech. Nezpůsobili ho fanoušci pražské Sparty, nýbrž polských Katovic

Ostrava - Katovičtí ultras vytrhávali sedačky a házeli je na policisty. Chuligáni se žlutými čepičkami na hlavách. Včera svými výtržnostmi málem způsobili předčasné ukončení zápasu mezi fotbalisty Baníku a Sparty. (map)

 

Žluté autobusy Student Agency zřejmě podraží také

Ostrava - Dalším dopravcem, který od ledna příštího roku na Ostravsku zdraží jízdné, bude pravděpodobně společnost Student Agency, která provozuje autobusové spoje mezi Ostravou a Prahou. Společnost, která denně vypravuje mezi Ostravou a Prahou žluté dálkové autobusy, plánuje zdražení jízdného o deset procent kvůli růstu snížené sazby daně z přidané hodnoty na devět procent a růstu cen motorové nafty. Zatímco dnes stojí základní jízdné mezi Ostravou a Prahou rezervované prostřednictvím SMS a přes internet 290 korun, od ledna by to mohlo být až o třicet korun více. (šle)