„Životní prostředí se nám zhorší. Nelíbí se nám, že parkovací dům bude stát v blízkosti našeho domu. Budeme se muset na něj dívat a všechna auta nám budou smrdět pod okny, když budeme větrat. Navíc nám kvůli parkovacímu domu nebude svítit do bytu slunce,“ postěžoval si obyvatel Španielovy ulice Jaroslav Dryšl. Dodal také, že se sníží hodnota jeho bytu, pokud by ho chtěl v budoucnu prodat.

Krajský úřad bude pořádat veřejné projednání ohledně záměru výstavby parkovacího domu na Španielově ulici v pondělí 17. prosince v 16 hodin v Centru volného času na Vietnamské ulici v Ostravě-Porubě. Může tam přijít kdokoliv, kdo se chce vyjádřit k posudku vypracovanému odborníkem krajského úřadu. Na něm budou mít obyvatelé Španielovy ulice možnost vznést své připomínky.

„Zúčastní se ho také porubský místostarosta Petr Mihálik. Budeme tam lidem projekt představovat,“ uvedla mluvčí porubské radnice Petra Špornová. O výstavbu těchto parkovacích domů projevily zájem tři firmy, z toho dvě zahraniční. Parkovací domy by měly fungovat podobně, jako například podobná stavba v Ostravě-Svinově. „Řidiči při vjezdu do brány opustí své vozidlo, které je pak automaticky dopraveno na místo s vypnutým motorem bez jakýchkoliv zplodin,“ popsal porubský místostarosta Petr Mihálik.

Tak nějak by měl vypadat parkovací dům na Španielově ulici. Vizualizace: archiv