Důvodem je nedostatečná kapacita navazující křižovatky ulic Slovenské a Hlučínské v Ostravě-Přívoze, které se říká u Černého potoka. „Do kolony jsem se dostal zhruba pět kilometrů před Černým potokem. Nejprve mne napadlo, že se tam stala velká nehoda. Pak jsme pomalu začali popojíždět krokem až ke křižovatce u Černého potoka. Žádná havárie tam ale nebyla. Prostě křižovatka nezvládá nápor a semafory jsou zřejmě špatně seřízeny. Je pouze otázkou času, kdy se v kolonách něco stane,“ popsal svou zkušenost z počátku tohoto týdne Jiří Polák, který tuto trasu pravidelně absolvuje.

Podle Jiřího Tichého, vedoucího odboru dopravy ostravského magistrátu, je problémem nedostačující kapacita křižovatky. Ta ještě větší nápor zažije ve chvíli, kdy motoristé začnou častěji využívat dálnici a její nájezd z ulice Slovenské. V té chvíli bude dopravnímu uzlu hrozit totální kolaps.

Podle Tichého by řešením mohlo být rozšíření křižovatky, a to jak ve směru do centra, tak ve směru z ulice Slovenské. „Zatím zkoumáme, zda je to technicky proveditelné,“ řekl Tichý. Aktuálně lze situaci řešit pouze úpravou signalizačního zařízení, které ještě více upřednostní směr z ulice Hlučínské do centra Ostravy. „Pracujeme na tom,“ doplnil Tichý.