Oúpravy prsů je přitom největší zájem mezi mladšími ženami zhruba do pětatřiceti let. Ty starší pak chtějí vyhladit vrásky či odsát tuk. Muži mají zájem především onastřelení vlasů. Ale začínají chtít itypicky ženské operace, jako už zmiňovanou liposukci a vyhlazování obličeje.

Průměrná délka plastické operace je kolem dvou hodin. Nejdražší je kvůli použití silikonových implantátů zvětšování prsů a také nastřelovánívlasů.

Úpravu zevnějšku přitom lidé podstupují ze dvou důvodů. Buď se chtějí zbavit vrozeného defektu jako je třeba rozštěp rtu, nebo zkrátka a jednoduše chtějí vypadat zase oněcolépe.

 

Nechtěla být „dole nehezká“

Operace právě skončila. Třiatřicetiletá žena z Ostravy leží na pokoji a přemítá. Bude konečně sportovat bez nepříjemných pocitů v intimních partiích? Přestane při pohlavním styku myslet úpěnlivě na to, že je tam dole podle svého mínění „nehezká“? „Cítila jsem určitá omezení při sportu a hlavně při jízdě na kole, která mě jinak baví. Že tam toho mám víc, než tam má být, mě trápilo i v intimních chvílích. Partner si toho sice zřejmě nevšiml, ale cítila jsem se při sexu nepříjemně. Měla jsem zkrátka komplex,“ řekla mladá žena, která z pochopitelných důvodů nechtěla uveřejnit své jméno.

Zlom pro ni nastal ve chvíli, když se dozvěděla, že je možné nechat si zmenšit zvětšené malé stydké pysky. Hned tedy vyhledala plastické chirurgy, aby svůj problém a jeho řešení s nimi konzultovala. Následně se rozhodla takzvanou modelaci genitálu podstoupit. „Zatím nevím, jaké to po operaci bude, ale nelituji ničeho,“ sdělila žena krátce po zákroku a pokračovala: „Jsem ráda, že to mám za sebou. Doufám v to, že teď budu moci sportovat a hlavně jezdit na kole bez problémů. Snad si i více užiju v intimním životě.“ (map)