„Snížila se hlášená nemocnost dospělé populace, počet nemocných předškoláků a školáků se nezměnil,“ uvedla krajská hygienička Helena Šebáková. Dodala, že stejný je také počet lidí, kteří kvůli virózám vyhledali pomoc na lékařských pohotovostech. Nejvyšší nemocnost je hlášena na Ostravsku a Frýdecko-Místecku.

Podle sdělení Národní referenční laboratoře pro chřipku dosáhla v minulém týdnu nemocnost na akutní respirační infekce v Česku předvánoční úrovně, vzrostl však počet izolovaných kmenů chřipky A, ojediněle byly zachyceny také viry chřipky B. „Celkově má nemocnost v řadě evropských států stoupající trend. Regionální epidemie hlásí Španělsko a Švýcarsko, lokální výskyt pak Itálie, Francie a centrální Anglie,“ upřesnila Šebáková.

Kvůli virózám a chřipce vyhlásila zákaz návštěv novojičínská nemocnice. V Ostravě se k tomuto kroku zatím nerozhodla ani jedna ze tří ostravských nemocnic. Potvrdili to mluvčí ostravské fakultní nemocnice, Městské nemocnice Ostrava i Vítkovické nemocnice Ostrava.