Podle tvrzení znalců šlo v případě v článku zmiňovaného zboží o falzifikáty. Majitel prodejny naproti tomu tvrdil, že jde o loňskou kolekci. To podle něj také mělo být důvodem nezvykle nízké ceny. „Značkové zboží v mém obchodě je levnější, neboť to jsou loňské modely či přebytky daných firem,“ argumentoval na dotazy Deníku Tomáš Frach, provozovatel Mladé módy.

Už v pátek večer ale z pultů i z výkladů podezřelé zboží kupodivu zmizelo. Takový krok logicky vyvolává pocit, který s tvrzením majitele o tom, že jde o legální výrobky, příliš nejde do hromady.
V sobotu dopoledne pak před prodejnou opět panoval čilý ruch. Stěhování mnoha kusů textilu do kufru zaparkovaného osobního automobilu zřejmě mělo definitivně zamést stopy po možném prodeji plagiátů.
Jeden kus textilu – triko Pepe Jeans za zázračných 260 korun – má však k dispozici jak redakce Deníku, tak zástupci autorizovaného prodejce této značky v Ostravě.
Triko, které bylo do pátečního podvečera na figuríně ve výkladní skříni (foto vlevo) už v prodejně nenajdete. Poté, co Deník ve svém sobotním vydání upozornil, že může jít o padělek známé značky, byla totiž figurína převlečena do jiného svršku. Případem se budeme dále zabývat.

Související článek: