ČOI: padělky v Mladé módě byly odhaleny

Ostrava/ Kontroloři z České obchodní inspekce (ČOI) odhalili padělky zboží známých značek v obchodě Mladá móda v centru Ostravy. Na to, že tento kamenný krámek zřejmě nabízí zdařilé imitace oděvů nesoucí loga zvučných jmen, upozornil sobotní Deník. (map)

 

Skibusy jezdí nyní téměř prázdné, sezona ale zatím nekončí

Ostrava/ Speciální skibusy jezdí od konce loňského roku z Ostravy do Beskyd a Jeseníků. V těchto dnech, kdy z hor mizí sníh, jsou téměř prázdné. Lyžaři, kteří se chtějí dostat z Ostravy na hory, mohou využít nabídku takzvaných skibusů. Tyto speciální autobusové linky pro lyžaře jezdí od 25. prosince z Ostravy do Jeseníků na Ovčárnu a do Beskyd s konečnou zastávkou na Hutisku-Solanci. (šle)

 

Nepomůže nám to, ale uškodí, tvrdili oslovení podnikatelé

Ostrava/ Nové daňové změny, které platí v České republice od letošního roku, oslovení malí a střední podnikatelé v Ostravě rozhodně za přínosné nepovažují. „Připadá mi to, že malí podnikatelé jsou pro stát skupinou, o kterou nemá absolutně zájem. Přitom pořád všude slyším o tom, jak jsou pro republiku nepostradatelní. Podmínky se ale spíše rok od roku zhoršují. Některé nové úpravy nám sice umožní ušetřit pár tisícovek, kvůli dalším změnám to ale státu dvojnásobně vrátíme,“ posteskl si živnostník z centra města, který chtěl zůstat v anonymitě. (lap)