Tyto speciální autobusové linky pro lyžaře jezdí od 25.prosince zOstravy do Jeseníků na Ovčárnu a do Beskyd skonečnou zastávkou na Hutisku-Solanci. Do Beskyd jezdí zOstravy skibus každý den, do Jeseníků jen ovíkendech. Vtěchto dnech jsou však skibusy téměř prázdné, protože sníh na horách taje a lyžařské areály omezují svůj provoz.

„Čím je nižší zájem ovyužití lyžařských areálů, tím je nižší i zájem ovyužití skibusů,“ uvedl asistent obchodního ředitele společnosti Connex Morava Michal Pastrňák. Firma ale zatím nechce letošní sezonu skibusů hodnotit, protože ještě neskončila.

„Vprosinci to bylo velice dobré. Ty autobusy byly téměř plně obsazené. Teď je to horší. Sezona se vždycky vyhodnocuje až po jejím uplynutí. Nyní je to ještě předčasné, protože může být špatných čtrnáct dnů, a pak může vúnoru napadnou sníh, a zase se to zlepší,“ dodal Pastrnák.

Velmi slabá byla loňská sezona, kdy nebyl téměř žádný sníh. Skibus do Jeseníků má nyní druhou sezonu. Do Beskyd jezdí odva roky déle. Skibus na Ovčárnu bude jezdit také během jarních prázdnin. Další skibus jezdí například zNového Jičína do Beskyd na Bílou a do Makova.

Skibusy vyjíždějí zOstravy na hory vranních hodinách a zpátky se vracejí vpodvečer. Například jízdenka zOstravy-Poruby do Karlova vJeseníkách stojí 83korun. Cestující si vtěchto autobusech připlatí za přepravu lyží šest korun, pokud je trasa do padesáti kilometrů, nad padesát kilometrů pak zaplatí za převoz lyží deset korun. Přeprava jednoho dítěte ve věku do šesti let vdoprovodu staršího cestujícího je zdarma. Děti ve věku šest až 15let mají nárok na poloviční jízdné.