Po třinácti letech koncem března skončí ve funkci ředitele Městské policie Ostrava Jan Hulva. Radní vyhlásí výběrové řízení, ze kterého vzejde nový šéf ostravských strážníků. Ten bude mít mimo jiné za úkol zlepšit komunikaci mezi policisty icelého sboru navenek, na kterou si mimo jiné stěžovali řadoví strážníci vauditu městské policie. Ten si loni vříjnu nechali ostravští radní vypracovat auditorskou firmou Trifid Consult.

Ostravští radní také očekávají změny ve fungování celé organizace. „Chceme, aby se městští strážníci méně zaměřili na represi občanů, jako je tomu doposud, a především chránili a zabezpečovali osoby a jejich majetek, dohlíželi na pravidla občanského soužití, pomáhali lidem vobtížných a krizových situacích. Dnes to vypadá tak, že se zabývají hlavně špatným parkováním řidičů ve městě,“ vysvětlil ostravský primátor a velitel městských strážníků Petr Kajnar (ČSSD). Podotkl, že při dnešním nastavení městské policie směřuje asi 150milionů korun ze zdrojů města Ostravy do řešení přestupků při parkování. „Pokud bychom tyto prostředky investovali do výstavby parkovacích míst, za deset let by byl problém snedostatkem parkovacích míst vOstravě vyřešen,“ míní Kajnar.

Odcházejícího ředitele městských policistů Jana Hulvu rozhodnutí městských radních nepřekvapilo. „Dobře vím, jakou mám pracovní smlouvu. Lidé odcházejí a přicházejí, je to přirozené. Budu si hledat nové místo vživotě,“ reagoval Hulva.