Zimní sezona zatím neskončila, proto je podle silničářů předčasné hodnotit její průběh. I přesto, že zatím nenapáchala na cestách velké škody. „Těžko se to odhaduje. Pokud jsou teploty přes noc pod nulou, tak se těžko odhaduje, jestli bude letošní zima levnější nebo ne. To je předčasné,“ uvedl ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm. Připustil však, že zima zatím na cestách velké škody nenapáchala. „Zatím značné škody, co se týká výtluků, nejsou. Ale provádíme nějaké vysprávky. K souvislejším úpravám bude docházet až v březnu a dubnu, až budou přijatelnější klimatické podmínky,“ dodal.

Spokojeni byli silničáři po loňské zimní sezoně. Mírná zima se zasloužila o to, že neměli s opravou cest tolik práce. V porovnání s předchozím rokem, kdy byla zima naopak extrémně silná, museli v Ostravě loni opravit zhruba jednu čtvrtinu výtluků. Příznivého počasí využili také ke kácení stromů a ořezu větví, čištění kanalizace, příkopů, žlabů, seříznutí krajnice a dalších prací.

Koncem loňského února a začátkem března ostravští silničáři zahájili úklid po zimě pomocí samosběrů. Prováděli také průběžnou opravu výtluků studenou obalovanou směsí.

Krajští silničáři loni potřebovali na opravy nejhůře poškozených cest 2. a 3 třídy částku kolem 150 milionů.

Předloni obdrželi od kraje na opravu cest 2. a 3. třídy také 150 milionů korun. Vzhledem k tomu, že celkem opravy stály přes dvě stě milionů korun, zbytek peněz museli použít z přebytku předchozího roku. Použít museli také finance určené pro letní údržbu silnic. Šetřit tedy museli například na sečení trávy, zametání, čištění příkopů a jednoduchých opravách.