Také v sobotu prodejci nabízeli nejrůznější „veteš“ - od starých žehliček přes mince, starožitné lžičky, zašlé pohlednice, nefunkční kapesní hodinky nebo sbírky brouků. „My chodíme na bleší trh pravidelně, protože je to takové pohlazení na duši. Jsou tady krásné předměty, které mají v dnešní moderní době své kouzlo. Téměř každý předmět tady je unikát. Jsou to věci, které se už nevyrábějí, proto mají svou hodnotu,“ pochvaloval si návštěvník Rudolf Dergy.

Na Bleším trhu si v sobotu přišli na své všichni milovníci nejrůznější drobných věcí. „Sehnal jsem fotografie staré Opavy, které chci zarámovat a dát si je doma na stěnu. Bylo jich tady tolik, že jsem si mohl dokonce vybírat. Měli tady také nádherný slonovinový starožitný stojánek na psací potřeby. Neodolal jsem, takže si ho dám ve své pracovně na stůl,“ ukazoval své úlovky další návštěvník.

Například originálů starých fotografií nabízeli v sobotu prodejci hromady. Nechyběly také fotografie herců, mapy, nebo nejrůznější staré ubikace, například o fotografování. Spokojeni mohli být také sběratelé odznaků. Další Bleší trh se bude konat na Černé louce v sobotu 23. února.