Do akce se zapojili i příslušníci Generálního ředitelství cel a mobilní jednotky Centra služeb pro silniční dopravu. „Kontrolní stanoviště byla tentokrát zvolena na dálnicích a rychlostních komunikacích,“ uvedla Petra Srnková z Policejního prezidia s tím, že zátahu se zúčastnilo třiatřicet policistů, šestadvacet celníků a třiadvacet pracovníků Centra služeb pro silniční dopravu. Během čtyř hodin prověřili celkem 187 vozidel, z toho 101 těžkých nákladních vozidel a 33 nákladních automobilů do 7,5 tuny, zastavili také třiapadesát osobních vozidel a jeden autobus.

„Policisté odhalili třiapadesát porušení v oblasti sociálních předpisů. Řidiči nejčastěji nesprávně vyplnili záznamové listy. Na pěti záznamových listech nebyla dodržena denní doba řízení, na šestnácti chyběl záznam o bezpečnostních přestávkách a na třech záznam o dodržení denní doby odpočinku. Tato porušení jsme oznámili příslušnému správnímu úřadu k projednání. U dvou zahraničních dopravců policisté uložili kauci v celkové výši pětatřicet tisíc korun,“ dodala Srnková.
Za nevyhovující technický stav a ostatní přestupky, například jízdu bez bezpečnostních pásů a neužití předepsaného osvětlení bylo uloženo devětatřicet blokových pokut v celkové částce přesahující šestatřicet tisíc korun.
Během akce hlídky zkontrolovaly také čtyři vozidla přepravující nebezpečné látky. „Jedno z vozidel muselo být odstaveno pro nevyhovující technický stav. Policisté následně zjistili, že řidič tohoto vozidla není držitelem potřebných dokladů pro přepravu nebezpečných věcí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi závažná porušení, byla celá věc oznámena správnímu orgánu k projednání,“ uzavřela Petra Srnková z Policejního prezidia.