Není Ještěrka předraženou plovárnou?

Ostrava/ Téměř 134 milionů korun se podařilo radním z Radvanic a Bartovic získat z veřejných rozpočtů na stavbu ozdravného centra Ještěrka. Bezbariérový komplex zahrnující bazénovou a sportovní halu, restauraci s letní terasou, rehabilitaci s ordinací lékaře, v jehož venkovní části jsou sportovní hřiště a lezecká stěna, doplněné o nové parkoviště, dokončilo sdružení firem ODS-BS Ještěrka 2006 (ODS – Dopravní stavby Ostrava a Beskydská stavební) v plánovaném termínu loni na podzim. Sloužit veřejnosti začala v polovině ledna. Ne vše zatím funguje. (map, mch)

 

Je to honička, ale rodiče jsou rádi, že mají možnost přivýdělku

Ostrava/ Paní Pavla se rozhodla vrátit do práce, když byly jejímu mladšímu synovi dva roky. Je lékařka a důležité pro ni bylo, aby neztratila kvalifikaci. Ale i výpadek příjmů byl v rodinném rozpočtu znát. Navíc se s manželem rozhodli, že budou hledat větší byt, a tak měla svým příjmem pomáhat se splácením hypotéky. (ha)

 

Palírny pojedou až do března, kvasů je letos rekordní množství

Ostrava/ I na severovýchodě republiky v této sezoně pěstitelé využili loňskou velkou úrodu ovoce. Proti minulým letům v pálenicích a lihovarech zaznamenávají až dvojnásobně větší poptávku po vypálení ovocných kvasů. Nejen jablka a hrušky, ze kterých nejčastěji vyrábějí ovocné kvasy pěstitelé na severovýchodě republiky, ale také třešně a švestky končily v této sezoně v kotlech lihovarníků. (lap)

 

(zh)