Soud s kontroverzním politikem Marianem Kuśem byl kvůli nemoci obhájce odročen

Okresní soud v Ostravě se měl zabývat případem bývalého člena širšího vedení ČSSD a někdejšího místostarosty Českého Těšína Mariana Kuśe. Je obžalován z trestného činu poškozování cizích práv. Kontroverzní politik se prokazoval padělaným lustračním osvědčením. Tím údajně poškodil ministerstvo vnitra. Hlavní líčení bylo odročeno na konec února. Důvodem je onemocnění obhájce. Kuś se kvůli padělanému osvědčení již jednou ocitl před soudem. Okresní soud v Ostravě jej vloni zprostil obžaloby. Podle soudu sice předložil osvědčení s nepravdivými údaji, neprokázalo se však, že by listinu padělal. Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě verdikt zrušil a nařídil nový proces.

 

 

Rekonstrukce historické Poruby. Zásah do zeleně je prý minimální

Komplexní přeměnou nyní prochází porubská Alšova ulice. Součástí zlepšení jejího stavu je i úprava zdejší zeleně. Pokácené stromy má však nahradit bezmála trojnásobek dřevin nových. Současná oprava Alšovy ulice, která se nachází v historickém I. stavebním obvodu, představuje rekonstrukci stávajících chodníků, vozovky či kontejnerových stání. V ulici má být nově vytvořeno čtyřicet podélných parkovacích míst. Součástí projektu je ale také kácení dvanácti stromů a náhradní výsadba třiatřiceti dřevin. Zajímavostí je, že jeden strom bude dokonce přesazen na jiné místo v této městské části.

 

Ještěrka: pro jedny zázrak, pro druhé přízrak

Občané Radvanic a Bartovic si nemohou vynachválit své nové ozdravné centrum. Lidé z jiných obvodů ale hodnotí Ještěrku poněkud střízlivěji. Obě skupiny emotivně reagovaly na články v Deníku, jež na dané téma v tomto týdnu vyšly. „Ne všechno je na Ještěrce špatné! Proč by malá obec nemohla mít bazén, zvlášť když je do ní dobrá dostupnost z velkých měst, a to nejenom autem? A co my místní, kterým jsou denně předkládány porce prachu, pachu a hluku z hutě? Místní koupaliště kdysi bývalo plné a pevně věřím, že i Ještěrka najde své příznivce,“ hájila například ozdravené centrum Ještěrka obyvatelka obvodu Radvanice a Bartovice Milena Šustalová.