Švejnar na Hrad, volali Ostravané

Kandidát na prezidenta Jan Švejnar se v pondělí dopoledne prošel centrem Ostravy. Během krátké procházky ze Stodolní ulice na Masarykovo náměstí ho lidé spontánně vítali a přáli mu, aby prezidentské volby vyhrál. Ať to vyhrajete, chce to změnu, Švejnar na Hrad! Ozývalo se z hloučků lidí, kteří se připojili ke Švejnarovi a jeho doprovodu během krátké procházky centrem Ostravy. Spontánně ho zastavovali, podávali mu ruce, žádali autogram a diskutovali.

 

Hrad, miniatury a strašidla se probouzejí ze zimního spánku

Po zimní pauze, kdy bylo třeba uklidit prostory po loňské sezoně, vyčistit všechny exponáty, připravit nové popisky a další důležité záležitosti, se v úterý 5. února close zoom_in opět otevírají dveře tří populárních ostravských atrakcí. Kterých? Návštěvníky chtějí opět vítat na Slezskoostravském hradě, v areálu Miniuni a v Pohádkovém sklepě strašidel. „Po součtu loňské návštěvnosti jsme byli mile překvapeni, neboť každým rokem je o tato místa větší zájem. Slezskoostravský hrad navštívilo více než 120 tisíc návštěvníků, Miniuni 35 tisíc lidí a sklep strašidel 20 tisíc zájemců,“ sdělila Petra Filipová, mluvčí Ostravských výstav, které dané atrakce provozují. Dále pak ještě přiblížila novinky, které by zde měly návštěvníky lákat v letošním roce.

 

 

Odboráři z Dopravního podniku Ostrava: Odvolejte z dozorčí rady Mynáře!

Otevřený dopis dnes předali ostravskému primátorovi Petru Kajnarovi zástupci odborářů z Dopravního podniku Ostrava (DPO). Jak uvedla předsedkyně odborové organizace Eva Kubíčková, je mezi požadavky i odvolání Vojtěcha Mynáře z dozorčí rady firmy. „Požadujeme jeho odvolání pro evidentní neschopnost a nekompetentnost. Svým působením vyvolává v řadách zaměstnanců dopravního podniku zmatek a nedůvěru a poškozuje obraz společnosti i jejího akcionáře v očích veřejnosti,“ uvádí se mimo jiné v dopise odborářů. Náměstek Mynář ve svém nedělním vyjádření uvedl, že v podniku běží vše, jak má. „Nikdo také nepředložil žádný návrh na zrušení výroby tramvají ani na jiné změny, které by se negativně dotýkaly zaměstnanců a chodu dopravního podniku,“ dodal Mynář.