Nezastavěné území naproti obchodní galerii Interspar stále čeká na využití. Teprve čas ukáže, jaký další osud obvod najde pro tento pozemek. „Svedením města bylo projednáno, aby byl záměr prodeje, vyhlášený vloňském roce, zrušen a aby kprodeji pozemku vlokalitě takzvané Třebovické rokle nedošlo,“ uvedla mluvčí porubské radnice Petra Špornová.

Obvod Poruba už vminulosti chtěl pozemky nabídnout kdalšímu využití, to se však dodnes nestalo. „Celý prostor lokality od porubského bazénu až po ulici Opavskou by měl být řešen komplexně, a ne po kouscích,“ tvrdí porubský starosta Miroslav Novák. „Vlokalitě bychom uvítali především parkovou úpravu a prostor pro volnočasové aktivity skloubený smožností další bytové výstavby. Na konkrétní představě však lze začít pracovat až vokamžiku, kdy bude proces prodeje ukončen,“ dodal starosta.

Místní obyvatele před časem znepokojily úvahy, že by na tomto místě mělo vyrůst další nákupní centrum. Jedna ze studií například počítala stím, že na pozemku vyroste komerční a administrativní objekt. Záměr byl také takový, že se na tomto území přeloží část Martinovské ulice snávazností na Francouzskou ulici. Vtuto chvíli však nic ztoho nic není jisté. Pokud by tam vznikl park, bylo by to řešení, které by velké části místních lidí nebyl „proti srsti“.

„Park by tady nebyl špatný. Hlavně ale ať tady nepostaví další supermarket. To by byla nejhorší varianta,“ uvedla na místě obyvatelka Jana Perklerová. Také další dotázaní lidé se shodli na tom, že Třebovická rokle by měla dostat novou podobu, nejlépe vduchu parkové úpravy. „Je to pozemek, který by potřeboval nějak využít. Mohly by tady být vysázeny nové stromy nebo nějak podobně. Dovedu si dobře představit, že by to byl park,“ uvedl další zdotázaných místních obyvatel.