Stejný dopis jako Janáčková včera do Senátu a Poslanecké sněmovny dostali iněkteří další zákonodárci. Společné mají to, že dali svůj hlas vprezidentských volbách Václavu Klausovi.

„Dověděla jsem se otom na dálku, jsem vOstravě. Ze Senátu mě informovali, že byl na mě adresován dopis, který neprošel rentgenovou kontrolou, protože vněm byla kulka,“ potvrdila Janáčková. Je přesvědčená otom, že výhrůžná zásilka souvisí suplynulou volbou prezidenta. Spolu skolegyní Janou Juřenčákovou, která dostala navlas stejný dopis jako Janáčková, totiž jako jediné ze senátorského klubu SNK volily Klause. „Je vidět, že nechutné tahanice a politický boj pokračují,“ řekla Janáčková.

Senátorka tvrdí, že nemá strach a že ji nic neovlivní vjejí volbě. „To by mě museli zabít nebo někam zavřít. Vpátek určitě přijedu a budu volit Klause. Je to člověk na svém místě, reprezentativní. Jeho názory jsou mnohdy nekonvenční, možná iproto je mi blízký,“ prohlásila Janáčková.

Celou záležitost nyní vyšetřuje policie. Liana Janáčková zatím neví, zda bude mít ochranku. „To musejí posoudit odborníci zministerstva vnitra. Budu snimi konzultovat závažnost případu,“ řekla Janáčková.

Prezidentské volby zatím hodnotí jako nedůstojné. „Mrzí mě, že jsme se jako celek takto chovali vůči veřejnosti ike dvěma prezidentským kandidátům. Nebylo to důstojné, ani slušné,“ míní Janáčková. Je pro tajnou volbu, protože ta veřejná byla podle ní zmatená a špatně zorganizovaná. „Veřejná volba není volbou veřejnou pro občany, ale pro šéfy politických stran, aby si ohlídali svoje členy, aby přesně věděli, jak hlasují a dodržují stranické dohody a nařízení,“ tvrdí Janáčková.