Tesco u parku nikdo nechce. Tedy kromě investora

Ostrava/ Nákupní areál s velkým parkovištěm blízko jedné z bran do Komenského sadů. Stavět ho chce na soukromých pozemcích společnost Sallerova výstavba. Radnice i občané se tomu brání. Plechových krabic velkých obchodních řetězců už je v Ostravě dost. S tímto vyjádřením v těchto dnech přišel starosta obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Miroslav Svozil. Stejný názor mají i občané bydlící poblíž fotbalového hřiště na ulici Muglinovské. (map)

Děti se chtějí bavit a s alkoholem jim to jde lépe

Ostrava/ Stodolní ulice, ale také obvody Jih nebo Poruba. To jsou místa v Ostravě, kde si nejvíce nezletilých dopřává dýchánky se skleničkou něčeho tvrdšího v ruce. „Neletilých osob, které požívají alkoholické nápoje, je v Ostravě mnoho. Proto pořádáme ve spolupráci se státní policií pravidelné zátahy do předem vytipovaných lokalit,“ sdělila Dana Klišová, mluvčí ostravských městských strážníků. (map)

Mladý sprejer je mediální hvězdou, zaplatil však za to příliš velkou cenu

Ostrava/ V současné době je zřejmě neslavnějším sprejerem v České republice – dvacetiletý Tomáš Pastrňák z Ostravy alias ZEKO. Tento týden jej Okresní soud v Ostravě poslal na půl roku do vězení za čtyři nápisy v tramvajové soupravě. Pastrňák způsobil škodu za necelých 330 korun. Za normálních okolností by vyvázl s „podmínkou“. Má však za sebou kriminální minulost týkající se sprejerství. Proto jej soud nakonec poslal za mříže. Pastrňák do poslední chvíle věřil, že odejde s důrazným napomenutím a podmíněným trestem. „Kvůli třem stovkám si myslím, že nikoho do vězení nepošlou,“ dával si naději před zahájením procesu. (per)

(zh)