Když ostravští zastupitelé odvolali koncem ledna zpozice ředitele Dopravního podniku Ostrava Františka Vašíka kvůli tomu, že údajně nesplňoval požadavky kladené vedením města a radou města na způsob vedení Dopravního podniku Ostrava, mnohé zaměstnance tato zpráva potěšila. Některé však zároveň také zneklidnila, protože nový šéf podniku přinese změny. Aty nemusejí být pro zaměstnance příjemné.

„Vzasvěcených kruzích se povídá, že novým ředitelem DPO bude Vojtěch Mynář, současný předseda dozorčí rady. Nedopusťte prosím, aby nadělal zlo vDPO tak, jako to činil na obvodním úřadu Radvanice a Bartovice,“ vyjádřil vinternetové diskusi své obavy jeden ze čtenářů.

Právě Vojtěch Mynář, předseda dozorčí rady DPO a náměstek ostravského primátora, „leží vžaludku“ také odborářům zDPO, kteří chtějí jeho odvolání zdozorčí rady firmy. „Požadujeme jeho odvolání pro evidentní neschopnost a nekompetentnost. Svým působením vyvolává mezi zaměstnanci dopravního podniku zmatek a nedůvěru a poškozuje obraz společnosti ijejího akcionáře vočích veřejnosti,“ uvedli vdopise zaslaném primátorovi Ostravy Petru Kajnarovi.

Odboráři mají obavy, že podoba podniku nebude zachována a budoucnost společnosti je nejistá. Strach mají ztoho, že skončí výroba tramvají nebo trolejbusů a lidé přijdou opráci. To cítí imnozí zaměstnanci. „Nikdo teď neví, co vlastně spodnikem bude a jestli se nebudou rušit některé linky, a tím ipropouštět zaměstnanci. No, uvidíme, jak to dopadne,“ vyjádřil své obavy jeden zřidičů trolejbusů. Své jméno říct nechtěl. „Teď není doba na hrdinské řeči vtisku. Jsem jen obyčejný zaměstnanec,“do­dal.

Ale inázory na další podobu podniku mezi čtenáři Deníku se různí. „Divím se všem, co se bojí oosud DPO, že skončí výroba tramvají a trolejbusů. To je jedině dobře, jestli někdo chce vyrábět tramvaje, tak ať vyrábí a třeba irakety, ale ne zdotací města a na úkor zaměstnanců,“ uvedl vinternetové diskusi další ze čtenářů.

Současné představenstvo firmy může pracovat ve dvou členech po dobu tří měsíců. Do té doby mají radní čas rozhodnout onovém řediteli dopravního podniku. Termín jmenování nového ředitele ani jeho jméno zatím nejsouznámy.