Hutní gigant devastuje ovzduší. Zabrání tomu někdo?

Ostrava/ Obyvatelé severní Moravy se dusí. Jde jim o zdraví. Současná katastrofální situace už ale není lhostejná nejen jim. Na zdejší problém si chtějí posvítit i lidé z Ekologického právního servisu. Přezkoumejte povolení vydaná pro provoz největšího hutního závodu v republice – ArcelorMittalu Ostrava (AMO). S touto žádostí se včera obrátili na moravskoslezský krajský úřad lidé z brněnského Ekologického právního servisu. (map)

Romové se nesnášejí s Romy

Ostrava/ V ostravské kolonii Bedřiška panuje sousedská nevraživost. Problémy prý způsobují čtyři romské rodiny. Ty devastují okolí. Na střechy finských domků dopadaly křehké sněhové vločky. V uličkách kolonie Bedřiška panoval včera dopoledne docela klid. Obrázek jako vystřižený z poetické knížky. Jenže realita tady většinou tak malebná není. Ba naopak. V lokalitě patřící pod obvod Mariánské Hory a Hulváky to častěji vypadá jako na Divokém západě. (map)

Dopravní podnik Ostrava: nejistota trvá

Ostrava/ Na jedné straně radost, na druhé obavy z budoucnosti. Takové pocity mají mnozí zaměstnanci Dopravního podniku Ostrava po nedávném odvolání ředitele této firmy. Když ostravští zastupitelé odvolali koncem ledna z pozice ředitele Dopravního podniku Ostrava Františka Vašíka kvůli tomu, že údajně nesplňoval požadavky kladené vedením města a radou města na způsob vedení Dopravního podniku Ostrava, mnohé zaměstnance tato zpráva potěšila. Některé však zároveň také zneklidnila, protože nový šéf podniku přinese změny. A ty nemusejí být pro zaměstnance příjemné. (šle)

(zh)