Výkupy pozemků pro tuto stavbu nepokračují tak, jak by si stavitelé představovali.

„Ředitelství silnic a dálnic ČR pokračuje nadále ve výkupech pozemků, pravděpodobně se nevyhneme vyvlastňovacím řízením, neboť jsou zde majitelé, kteří tuto stavbu nepodporují. Vzhledem k tomu, že vyvlastňovací řízení jsou komplikovaná, nemůžeme zaručit dokončení výkupů letos, ale budeme dělat vše pro to, abychom co nejdříve získali stavební povolení a připravili výběrové řízení na výběr zhotovitele stavby,“ informovala mluvčí Martina Vápeníková. „Jsme si vědomi, že technický stav silnice I/11 z Ostravy na Opavu je již nevyhovující, ale s legislativou stavebního řízení nám zřejmě nikdo v brzké době nepomůže,“ dodala. Výkupy se týkají Poruby, Pustkovce, Krásného Pole a Staré Plesné. Ředitelství silnic a dálnic mělo loni k dispozici na výkup pozemků čtvrt miliardy korun. Výstavba by měla stát další dvě miliardy korun. Začít měla původně letos.

Obvod Poruba si od této prodloužené Rudné ulice hodně slibuje. Nová komunikace by totiž měla ulevit dnes přetížené ulici 17. listopadu a zejména ulici Opavské, kterou denně projíždějí tisíce aut směrem do Opavy a v opačném směru. „Prodloužená Rudná přinese také zvýšení bezpečnosti silniční dopravy a zlepšení dopravní obslužnosti,“ uvedl porubský místostarosta Petr Mihálik.

Prodloužená Rudná bude 6,8 kilometru dlouhá. Na městský obvod Poruba z toho připadne 1,9 kilometru dlouhý úsek. Význam této komunikace bude velký, protože bude mimo jiné stahovat dopravu na dálnici D 47 z Opavska, ale také ze vzdálenějšího Krnovska a Bruntálska.